Екскурсія
"За Валами та Канавою: мандрівка подільською Північчю".
Жовтень, 5


15:00 -18:00
Збір на вул. Верхній Вал 30-А (Пузата Хата)
Стара, післяпожежна частина Подолу зберегла немало старовини. Це і колоритні дворики, і оригінальної архітектури малоповерхові будинки і всякі раритетні дрібнички - які викликають захват у всіх любителів старовини. Поділ запрошує на гостину.
Анонс екскурсії:
За Нижнім Валом, за колишньою річкою Глибочицею, тягнулася до самих оболонських лук подільська околиця – так звана "плоська частина". Дехто стверджує, що це аналог Молдаванки, колоритної одеської околиці. Ще в 1880-1900х тут проживали найбідніші верстви населення. Але, з часом, і сюди пришла будівельна "лихоманка", залишивши по собі певну кількість ще досі міцних будинків. Є тут і інші – старі, приземкуваті, похнюплені будиночки, справжні раритети та ветерани цих вулиць. А ще так сталося, що саме тут, за Валами, зберіглася найбільша кількість старих подільських двориків.

Чавунні сходи та дерев'яні галереї, сувора нордична архітектура робітничих кварталів з суто єгипетським розмахом, примара так і не збудованого костелу на священному від язичницьких часів місці та схований на виду у всіх пам'ятник – все це чекає на нас протягом цієї прогулянки.

А ще ми дізнаємося наступне:

- Де знаходиться найновіша містична адреса Києва?

- Який будинок мав назву «На чотирьох»?

- Як пов'язані Адам, Єва та виноград (змія там нема, якщо що)?

- Що побудував в цих краях великий Городецький?

- Яка вулиця була найбільш єврейською в Києві?
Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч з гідом. Вулиця Верхній Вал.
    Канава – чому вона так звалася? Яким було соціальне та етнічне обличчя району, куди попрямуємо? Чому пан Голохвастов дуже переймався своєю «пропискою»? Ох, непростим було життя на Подолі, й дуже важливим було, по який бік Канави ти мешкаєш, бо могли завжди спитати, з якого ти району…
  • 2
    Дворик на Нижньому Валу, 23.
    Занурення в стару подільську атмосферу ще можливо ось в таких двориках. Стара дерев'яна галерея на два поверхи, на яку зайдемо, аби відчути себе всередині подільського життя-буття. В дворах далі по маршруту також є, на що подивитися, та чому здивуватися – і синагога, і поліцейський осередок, і навіть житловий млин.
  • 3
    Церква Костянтина та Олени.
    Єдина споруда XVIII ст., що вціліла на північ від Валів. Архітектор її – Іван Григорович-Барський. Практично невідомий храм в церковному намисті Подолу – пам'ятка часів бароко.
  • 4
    Юрківська вулиця, 3.
    Святе місце, за яке століттями змагалися католики та православні - й недарма, бо його історія веде свій відлік ледве не з язичницьких часів. Тут мали збудувати третій київський костел, тут досі можна подивитися на археологічний розкоп, тут колись стояла будівля дивного вигляду, а будинок поруч «увічнено» в одній сучасній телепрограмі про побутову містику.
  • 5
    Подільська станція міської каналізації.
    Одна з перших робіт молодого В. Городецького, цікава пам'ятка промислової архітектури. А ви не знали, що майбутній метр проектував такі об'єкти? Він ще й туалети споруджував!
  • 6
    Дворик по вул. Межигірській, 24.
    Гігантський старий виноград захопив усе подвір'я, утворивши власну екосистему. Йому понад 100 років, і він – дійсний володар свого маленького замкненого царства. Напрочуд атмосферне місце.
Місце збору групи:
Збір на метро Контрактова площа, біля Пузатої Хата (Верхній Вал 30-А)
Павло Ковальов
Знаючий гід нашого міста.
Пан Павло майстер своє справи. Автор більше 20 екскурсій, які охоплюють всі райони міста.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн.

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
(Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 5 квиточків, і 6-та екскурсія буде безкоштовною!)
Зареєструйтесь на нашу "заканавну" екскурсію:
Наши соціальні мережі: