Екскурсія "Навколо вокзалу: від Залізничної колонії через Солом'янку до Єврейського базару".
Квітень, 14
16:00 - 19:00
Біля Пузатої Хати, на площі Південного вокзалу
Околиці Соломянки
До 1910 року кордон Києва проходив як раз по залізничних коліях. За ними починалися брудні, революційні, та водночас патріархальні передмістя – справжня провінція «по той бік» вокзалу. Прогрес прийшов усюди із залізницею – і приніс з собою неспокій. Звичайно, не все було настільки похмуро (або ж весело – це як подивитися). А як було насправді – поговоримо під час прогулянки одразу декількома місцевостями навколо залізничного вокзалу.

Анонс екскурсії:
Для занурення в атмосферу одразу відправимось до… колонії, але вона таки нівроку! Далі опинимося на солом'янських пагорбах (так-так, і тут київські пагорби), біля храму, який стоїть на найвищий точці одного з цих пагорбів. Ця церква пов'язана зі історією та релігійною боротьбою вже трьох століть.

Далі ми побачимо унікальний потяг – єдиний свого часу у світі, і, перетнувши залізницю, опинимося на Нижній Солом'янці, йдучи вулицею Жилянською аж до самого Євбазу – колишнього Галицького базару.

Дізнаємося дорогою про єдине в Києві флорентійське палаццо, про споруди архітекторів Городецького та Ніколаєва в цьому районі, про забуті та зниклі меморіальні дошки та про храм, який колись «відкривав» місто тощо. І, на жаль, побачимо і сліди атак на місто під час війни в 2022 році…

Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч біля вокзалу
    Залізниця з 1870-х років обумовлювала буття цього району, тому ми тут і починаємо. Хоча вокзал в ті часи був не тут, а в іншому місці. Роздивимося старовинні світлини та мапи, аби це зрозуміти – та прямуємо до Залізничної колонії.
  • 2
    Залізнична колонія
    (вул. Кобелєва)

    Центральна вулиця поселення залізничників царського часу. В декількох десятках метрів від вокзалу – й ніби інший світ... Роздивимося тут житлові котеджи, а також споруди хіміко-технологічної лабораторії та колишнього притулку, зведені видатним архітектором, на честь якого названо вулицю.
  • 3
    Покровська церква
    (вул. Скрипника, 20\1)
    Зведена 1895 року, вона пов'язана з видатними релігійними діячами та історією незалежної української церкви як на початку ХХ ст., так і в наш час. Зберегла свої розписи, і практично не зачинялася, окрім короткого періоду.
  • 4
    Пам'ятник паровозу «ІС»
    Так просто іменем сталіна в 1930-х нічого не називали. Це був дійсно передовий паротяг свого часу. А зараз на теренах колишнього срср він такий один – тому монумент цей дійсно унікальний.
  • 5
    Київська ТЕЦ
    Пам'ятка радянської індустріалізації, зведена на початку 1930-х, має власну історію – в першу чергу, маємо пом'янути будинки та провулки, які пішли у небуття, коли цю станцію будували.
  • 6
    Галицька синагога
    Колись тут так само була мережа провулочків, що йшли до самої Либіді. В одному з них збудували синагогу євреї, що юрмилися навколо базару на Галицькій (Перемоги) площі – недарма ж той базар прозвали «Єврейським». А за нею постала ще одна прецікава будівля – залізничної митниці. Здивовані? Так, біля Євбазу є, чому здивуватися.
Фотографії з екскурсії:
Місце збору групи:
Праворуч біля Пузатої Хати, яка біля Південного вокзалу
Павло Ковальов
Гід, який любить Київ
Пан Павло це завжди цікаві оповіді, гумор і грунтовне знання свого матеріалу. Добре володіє словом, вміє тримати увагу.


Вартість екскурсії:
300 грн. - 1 учасник
За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
(Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 5 квитків, і 6-та екскурсію буде безкоштовною!)
Зареєструйтесь на нашу "солом'янську" екскурсію:
Наши соціальні мережі: