Екскурсія
"Поділ відкриває таємниці: від фунікулера Боричевим Током на Контракти".
Квітень, 27
13:00 - 17:00
Сагайдачного, 27
(біля будинку Балабухи)

Старий Поділ


Старий Поділ – це місце, де кожен камінчик бруківки пам’ятає ніжні кроки закоханих. Вузькі вулички, оповиті серпанком вечірніх ліхтарів, створюють затишну атмосферу для неспішних прогулянок удвох. Старовинні будівлі з витонченими балконами ніби зберігають у своїх стінах тисячі любовних історій. Над тихим Дніпром пливе відблиск місячного сяйва, а легкий вітерець несе аромат кави з маленьких кав’ярень. Андріївський узвіз, мов стрічка часу, веде до давніх майстерень і галерей, де мистецтво стає віддзеркаленням почуттів. Дзвони старовинних храмів перегукуються з серцебиттям тих, хто вперше зізнається в коханні. На Подолі час сповільнюється, дозволяючи зупинитися й насолодитися миттю. Це місце, де романтика живе в кожному подиху вітру, у кожному погляді, що шукає відповіді в очах коханої людини.

Анонс екскурсії:
Старий Поділ зберігся до нашого часу окремими кварталами, будинками, дворами. Невблаганний час небагато залишив від давнини, якою подільські квартали дихали ще років 40 тому. Старовину на Подолі треба вишукувати, знаючи його потаємні місця – і ми саме цим і будемо займатися!

Ми побачимо «дворівневу» вулицю, на якій сусідять особняки сучасних нуворишів та занедбані старі будиночки, посумуємо за унікальним католицьким собором та побачимо, що від нього залишилося, подивимося на наслідки дій «злобудовників» минулих часів, а також відвідаємо, особливо в холодну погоду, найстаріший житловий будинок Подолу – й навіть усього Києва!

Також ви дізнаєтеся:

- який провулок досі нагадує нам про давню топографію Подолу;
- Де були вірменський квартал, католицькі монастирі та будинки середньовічних цехів;
- Де здійснився перший акт дерусифікації в ще радянському Києві;
- Як прожити 103 роки на Подолі XVIII ст.
Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • Зустріч з гідом, Поштова площа Поштова площа - один з перших, якщо взагалі не перший, транспортний «хаб» Києва вже понад тисячу років. Вона постійно змінювала своє обличчя, та змінює досі. Поговоримо про неочевидну історію та підводні камені київського транспорту та зв’язку та навіть про… корів.
  • Покровська церква. Знакове місце Подолу, колишнє перехрестя «над струмком», де поруч стояло одразу декілька храмів. Тут і досі проходить вулиця, яка колись була головною магістраллю району. В цьому кварталі кожна споруда являє нам історію 1810-40-х років.
  • Будинок Нечаєвих – найстарший житловий будинок міста (відвідування) В непримітному дворику сховано будинок, який веде відлік свого існування з 1790-х років. І досі в ньому мешкають нащадки купецького роду, який оселився тут понад 140 років тому. В холодну пору, біля затишного каміну, ми почуємо розповідь про історію будинку та його власників з вуст сучасного господаря – нащадка давнього купецького роду.
  • Церква Миколи Притиска. Хто кого тут тискав та коли, знає одна з популярних легенд, якими колись наповнений був увесь Поділ. Церква має декілька особливостей, починаючи з того, що єдина в Києві, навколо якої обладнано окрему площу. По колу площі розкинулося ніби невеличке провінційне містечко.
  • Кам’яниця київського війта. Найімпозантніша житлова кам’яниця, що зберіглася від Подолу козацьких часів, приховує в своїй історії багато несподіваних фактів. Скільки часу її будували насправді? Хто та чому перебував в цих стінах, а кого й бути не могло? Будинки іноді не є такими, якими здаються.
Місце збору групи:
Вул. Сагайдачного, 27 (біля дому Балабухи)
Павло Ковальов
Знаючий гід Києва
Пан Павло добре володіє словом, вміє тримати увагу та знає стільки, скільки не знає майже ніхто.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн.

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно.
Зареєструйтесь на нашу "подільську" екскурсію:
Наши соціальні мережі: