Екскурсія
"Історії старого Подолу".
Травень,
11 та 31
12:00 – 15:00
Збір на метро Контрактова (біля Г. Сковороди)

З сивої давнини...


При згадці історичної частини міста, кияни, як правило, згадують Поділ. І це правильно, так як саме тут почалась активна розбудова міста, саме сюди припливали заморські купці, саме звідси відправлялись налагоджувати міжнародні зв'язки київські князі. Рибалки та ремісники, торговці і воїни, господарки та чиновники - цікаве переплетіння міського життя, колоритне та яскраве. На Подолі "заховане" серце міста, і його гаряче биття варто відчути особисто...
Анонс екскурсії:

Поділ — один з найцікавіших районів нашого міста ,як в історичному , так і в архітектурному плані. Він зовсім не схожий на інші райони Києва. Поділ дійшов до наших днів переважно в архітектурі 19-го століття. Про Поділ говорять "місто в місті". Для екскурсії ми пропонуємо кілька унікальних архітектурних споруд, що становлять історичну та культурну цінність. Це Контрактовий дім,Києво-Могилянська Академія, фонтан "Самсон", церква Успіння Богородиці Пирогощі, музей-аптека, Свято-Вознесенський Флорівський монастир, церква Миколи Притиска.

Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • Зустріч з екскурсоводом
    Знайомство з групою. Оголошення програми, маршруту, тривалості та місця закінчення екскурсії.
  • Контрактовий дім
    Знамениті Київські контракти 19 століття. Вони проходили саме тут на Подолі. На ярмарках укладалися контракти, угоди, договори. Для цього в центрі Подолу і був побудований Контрактовий дім (1817
    рік) А ще відбувалися бали, бенкети, маскаради, концерти. Тут виступали імениті гастролери з усієї Європи.( Липинський, Каталані, Ліст).
  • Києво-Могилянська Академія
    Історія академії починається з Братського колегіуму (1632 р.), заснованого на території Братського Богоявленського монастиря. Хто така Галшка Гулевічивна? Яка її роль у заснуванні колегіуму? В 1700 р. колегія отримала статус Академії. Курс навчання тривав від 7 до 12 років. В різні часи тут навчалися більшість гетьманів України.
    З 1817 до 1919 року - це Духовна семінарія і Академія. Згадаємо одного з її учніів - С.С.Гулака - Артемовського, автора знаменитої опери "Запорожець за Дунаєм".
    У серпні 1992 р.Києво-Могилянська Академія була відроджена. Хто сьогодні є символом і покровителем Академії?
  • Фонтан "Самсон"
    Який відомий архітектор побудував фонтан "Самсон"?Чи справді ця споруда дійшла до наших днів з 18-го століття?
  • Церква Успіння Богородиці
    Це єдина споруда на Подолі, яка збереглась з часів Київської Русі і проіснувала до 1930-х років. Вона збудована була великим київським князем Мстиславом Володимировичем. За легендою свою назву церква отримала від ікони "Успіння Богородиці", привезеної з Візантії. Будемо говорити про трагічну історію цієї церкви , також про її назву "Пирогоща". У 1935 році вона була знесена. У 1998 році її було відновлено в старому стилі.
  • Музей-аптека
    Це перша приватна аптека у Києві, яка містилася на Подолі. Вона була заснована 300 років тому. Хто її заснував? Які ще функції, крім медичних, мала ця аптека?
    Про це ви дізнаєтеся на 25-ти хвилинній екскурсії від "аптечного" екскурсовода, який покаже вам старовинні експонати, ліки позаминулого століття, розкаже як саме лікувалися кияни минулого.
  • Флорівський монастир
    На території Свято-Вознесенського Флорівського монастиря поговоримо про його історію та чудову архітектуру. Хто автор цих культових споруд? Ви дізнаєтесь хто була найвідоміша черниця цього монастиря? Як склалася її доля? Де вона похована?
  • Храм Миколи Притиска
    Поговоримо звідки походить така дивна назва церкви? Хто такий святий Миколай Мирлікійський? Де знаходяться його святі мощі? Які ще храми на Подолі побудовані на честь цього святого?
Місце збору групи:
Чекаємо вас на метро Контрактова площа, біля Григорія Сковороди
Лідія Гусєва
Гід, який знає міські секрети
Пані Лідія - вивчає київські історії, досліджує легенди міста, знає цікаві історичні факти, якими вона з задоволенням ділиться з киянами.


Вартість екскурсії:
300 грн. + 120 грн. квиток в музей-аптеку - 1 учасник
250 грн. + 60 грн. квиток в музей-аптеку - діти до 14 років/пенсіонери

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
(Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 5 квитків, і 6-та екскурсію буде безкоштовною!)
Зареєструйтесь на нашу "подільську" екскурсію:
Яку дату обираєте?
Наши соціальні мережі: