Екскурсія
"Нетрі Китаївської долини".
Жовтень, 27
12:00 - 15:30
Метро "Либідська"

Китаїв — це селище на околиці Києва, яке відоме своїм стародавнім монастирем, Китаївською пустинню, що належить до Києво-Печерської Лаври. Заснована у ХІІ столітті, Китаївська пустинь стала місцем молитви, усамітнення та духовної практики для багатьох православних монахів і подвижників. Китаїв також славиться своїми печерами, де, за переказами, жили перші ченці. Місцевість оточена лісами та озерами, що робить її особливою для відпочинку та духовного збагачення.

Протягом століть Китаїв пережив численні історичні події. Під час середньовіччя він був важливим релігійним осередком. У XIX столітті Китаївську пустинь відновили після довгого занепаду, і вона знову стала місцем паломництва. Сьогодні це одне з улюблених місць жителів Києва для прогулянок і відвідування монастиря.
Анонс екскурсії:
Китаїв — це мальовнича та дуже миловидна місцевість з давньою історією, що розташувалась на півдні міста Кия, у зелених просторах Голосіївського лісу. Його назва, ймовірно, походить від слова "китай", слова тюркського походження, що означає «стіна», «підвищення» або «фортеця». Про це свідчать рештки стародавнього земляного городища, варязькі кургани, оборонні споруди та печерні келії, що датуються часами літописної Русі. Видатний археолог, досліджувач старовини Хвойка Вікентій проводив розкопки в цій місцевості, знаходячи сліди таких культур, як Корчуватська, Черняхівська та Зарубинецька.

У XIII столітті, по cтарого шляху, який був біля Дніпра, пройшлася страшенним "штормом" навала монголів хана Батия на Київ, що залишила свій слід у місцевій історії. Після цього, на руїнах старовинних підземель, був відроджений монастир, печерний який згодом став відомий як Китаївська пустинь. З давніх часів на сусідній затоці Дніпра базувались різні флотилії, а в XIX столітті тут ходили пароплави, прозвані "дачними", що відправлялися з Подільської гавані.

Чимало видатних діячів української культури і науки любили відвідувати ці мальовничі місця. Серед них — Григорій Сковорода, Микола Гоголь, Микола Лисенко, Леся Українка, Михайло Грушевський. На початку ХХ ст., під керівництвом Володимира Симиренка, представника відомої родини садівників, у Китаєві було заснований інститут ягідних та плодових культур. Осінню 1941-го року тут йшли важкі бої за оборону Києва.

Закінчимо нашу прогулянку на вулиці Ягідній, або ж повернемося до початкової точки маршруту пішки. Одягайте зручне взуття, захопіть бутерброди і напої, щоб насолодитися природою й історією в повній мірі.

Наша мандрівка завершиться на вулиці Ягідній, звідти ми повернемось на маршрутку. Одягайте зручне взуття, можна взяти бутерброди і щось попити.
Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч на Либідській, на зупинці 470-ї маршрутки. Виїзд.
  • 2
    Китаївські ставки та довколишні городи. Меморіал зруйнованого старовинного кладовища. Знайомство з монастирем. Відвідування печер.
  • 3
    Сходження на вали древнього городища. Лісові стежки та наддніпрянські краєвиди. Старовинна купіль в нетрях Голосіївського лісу.
  • 4
    Огляд Преображенської пустині. Нові будівлі храма, дзвінниці та трапезної.
  • 5
    В гості до 600-літнього дуба, коротка історія "зеленого старожила".
  • 6
    Можливе повернення пішки до місця старту.
Місце збору групи:
Збір на метро Либідська, зупинка 470-ї маршрутки.
Валерій Лисенко
Знаючий гід Києва
Пан Валерій проводиться десятки найрізноманітніших екскурсію на будь-які тематики, досконально вивчив місто та знає відповіді на усілякі питання з історії міста.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно.
Зареєструйтесь на нашу "осінню" екскурсію:
Наши соціальні мережі: