Китаїв — це мальовнича та дуже миловидна місцевість з давньою історією, що розташувалась на півдні міста Кия, у зелених просторах Голосіївського лісу. Його назва, ймовірно, походить від слова "китай", слова тюркського походження, що означає «стіна», «підвищення» або «фортеця». Про це свідчать рештки стародавнього земляного городища, варязькі кургани, оборонні споруди та печерні келії, що датуються часами літописної Русі. Видатний археолог, досліджувач старовини Хвойка Вікентій проводив розкопки в цій місцевості, знаходячи сліди таких культур, як Корчуватська, Черняхівська та Зарубинецька.
У XIII столітті, по cтарого шляху, який був біля Дніпра, пройшлася страшенним "штормом" навала монголів хана Батия на Київ, що залишила свій слід у місцевій історії. Після цього, на руїнах старовинних підземель, був відроджений монастир, печерний який згодом став відомий як Китаївська пустинь. З давніх часів на сусідній затоці Дніпра базувались різні флотилії, а в XIX столітті тут ходили пароплави, прозвані "дачними", що відправлялися з Подільської гавані.
Чимало видатних діячів української культури і науки любили відвідувати ці мальовничі місця. Серед них — Григорій Сковорода, Микола Гоголь, Микола Лисенко, Леся Українка, Михайло Грушевський. На початку ХХ ст., під керівництвом Володимира Симиренка, представника відомої родини садівників, у Китаєві було заснований інститут ягідних та плодових культур. Осінню 1941-го року тут йшли важкі бої за оборону Києва.
Закінчимо нашу прогулянку на вулиці Ягідній, або ж повернемося до початкової точки маршруту пішки. Одягайте зручне взуття, захопіть бутерброди і напої, щоб насолодитися природою й історією в повній мірі.
Наша мандрівка завершиться на вулиці Ягідній, звідти ми повернемось на маршрутку. Одягайте зручне взуття, можна взяти бутерброди і щось попити.