Мишоловка, Китаїв, Корчувате, Голосіїв - відомі як околиці Києва на південних підступах до міста. Історія місцевості Китаєва нерозривно пов'язана з існуючим ще в дохристиянські часи поселенням і древнім городищем на вершині Китай-гори, яке було захищено системою валів і ровів та мало стародавнє кладовище - курганний могильник.
Звідки походить назва гори Китай і чому сучасний монастир називається Китаївської пустині? Чому монастир в Китаєві називають Київським Афоном і чому це місце було так привабливо для філософів, мислителів, поетів, письменників, композиторів і царів?
Тарас Шевченко, Григорій Сковорода, Михайло Сергійович Грушевський, Лисенко і Старицький з друзями і колегами зі Старої Громади Києва, новий Святий Антоній (Дмитро Абашидзе) і всім відомий прославлений Святий Серафим Саровський - життєві шляхи багатьох відомих людей вели в Китаєво і перепліталися в дивовижні життєві історії з продовженням.
Свята преподобна Досифея Київська - це ім'я пов'язане з монастирем і легендами про дівчину, яка таємно переодягнувшись в юнака, проживала в печері Китай-гори. Її неоднозначна історія життя до сих пір притягує величезну кількість віруючих, паломників, туристів, мандрівників і істориків. Правда і вимисел, легенди і неймовірні збіги - частина історії Китаєва. Святий Христа ради юродивий Феофіл Київський, провісник і провидець, один зі співрозмовників митрополита Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова) вписав своє ім'я в Вічність.
Більш ніж тисячолітня історія місцевості, печери і святині, відомі і маловідомі старці, архітектурний ансамбль, особливості розвитку і сучасність Китаїва будуть розглянуті і вивчені під час нашої прогулянки - екскурсії. Буде дуже і дуже цікаво! Чекаємо вас.