Печери, названі Гнилецькими Наше місто виникло на мальовничих горах - це відомий факт. В Києві багато печер, які рили монахи для усамітнення і єднання з богом, і це також відомо. А ось те, що є багато печер які мало хто знає, які нещодавно були віднайдені чи відкриті через століття забуття - мало хто знає. Старовинне поселення монахів-самітників Гнилеччини знову доступне для споглядання, і гостинно запрошує бажаючих в свої края. Аутентичні печери часів Київської Русі - варті того, щоб їх відвідати. Переплетіння старовини, історії і віри....
Анонс екскурсії:
Хутір Церковщина (Вільний), він же Гнилецький печерний монастир постав орієнтовно на межі 11-13 століть, а близько середини 12-го століття тут почалося формування наземних споруд. Після ворожих нападів у 13-му столітті ченці повернулись у печери, які остаточно залишають у 16-му столітті. Надалі монастир згадується як спорожнілий, зруйнованний. Тоді ж і виникла назва Гнилець, що вітається з нами своїм заболоченими берегами річки Віта... А ще одна назва - Гадючий Яр. За данними Лаврентія Похілевича 1887 року - хутір поблизу села Лісники на місті колишнього Гнилецького монастиря з двором, хатою, городом, пасікою. Потім тут був збудований літній будинок настоятеля Братського монастиря зі службвми. З 1900-го року засновано скит для стареньких ченців. Закладено храм Різдва Пресвятої Богородиці. В 1905 році освячено підземну церкву св. Феодосія Печерського. Він приходив сюди з Києво-Печерської Лаври з гуртожитського статуту в усамітнення та вогняні молитви, що й до сьогодні діють великою благодаттю. Отець Мануїл (в міру Мітрофан Ковш) разом з браттями відновили святе місце. І розквітли бруньки на замерзлій крижаній виноградній лозі... Потім тут розташувалась Дитяча Колонія. А зараз тут санаторій МВС та діючий чоловічий монастир з багатоярусними печерами, унікальними по своїй структурі. В наш час обитель знову живе повним життям.
Програма екскурсії:
1
Зустріч
Чекаємо вас посередині платформи метро Видубічі. Переїзд на маршрутці на заплановане місце.
2
Храм Різдва Пресвятої Богородиці
Комплекс Гнилецьких печер з середнім ярусом: хрвми та каплиці, житлові келії, поховальні крипти та кимитирії усипальниці, господарські ями, сходи на верхній та нижній яруси
3
Купель
Місце, де можна омитись джерельною водою, джерело та струмок, каскад озер, монастирський сад.
4
Хрест та місце першої церкви
Підйом на вали до Водогону. Дуби із слідами удару молній.
5
Каплиця
Оглянемо відбудовану дерев'яну каплицю та зайдемо на монаший цвинтар.
6
Монастирське кафе
Чай, кава, смачнющі пиріжки. Виїзд додому.
Фотографії з екскурсії:
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Чекаємо вас на станції м. Видубичі (по центру платформи)
Степашко Лариса
Гід-досліджувач
Пані Лариса зібрала цікавий матеріал про життя цієї монастирської обителі, і з задоволенням поділиться з вами легендами та фактами.
Вартість екскурсії:
1 учасник - 200 грн За більш детальною інформацією телефонуйте нам на: (066) 758 92 12 або (096) 419 77 65 (Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 3 квитка, і 4-та екскурсію буде безкоштовною!)