Екскурсія
"Закутки старого міста"
Квітень, 20
12:00 – 14:30
Збір біля пам'ятника Ярославу Мудрому
 
Кияни добре знають головні вулиці столиці, часто гуляючи по улюбленим місцям. Але окрім загальновідомих місцин є досить багато прихованих і незнаних об'‎єктів, які варті уваги. Цікавинки, старовинні будиночки, сучасні скульптури та багато історичних легенд... київські закутки варті того, щоб бути дослідженими.
Анонс екскурсії:

Вулиці Стрітенська, Стрілецька, Георгіївський провулок ... Ці назви відомі кожному киянину, але багато хто не зможе чітко пояснити, де ж вони знаходяться. "Десь там, у Старому Місті" – ось поширена відповідь. А все тому, що розташовуються ці вулички з тильного боку Софії Київської, ніби зовсім поруч, але все ж таки особняком від основних магістралей. І невтямки перехожим, які поспішають цими вуличками у своїх справах, як багато таємниць приховують "ЗАКУТКИ СТАРОГО МІСТА". Як священик-контрабандист врятував Тараса Григоровича Шевченка? Де знаходиться двір сили? Хто врятував Київ від водяного колапсу? Чому грізний Бібіков заборонив з'являтися студентам в Стрітенській церкві? Де живуть привиди митців? Яку будівлю прозвали "будинком Бетмена"? Куди ведуть підземелля Софії Київської? Де сховався кінь, створений з кухонної утворі? На що схожий Київ з космосу? Який пам'ятник незаслужено назвали найбезглуздішим? Де знаходиться найвужча вулиця Києва? Про це та багато іншого Ви дізнаєтесь під час екскурсії "ЗАКУТКИ СТАРОГО МІСТА". Впевнені, що наша прогулянка по Києву стане легкою, захоплюючою та цікавою, а Старе місто ще ближче і улюбленіше.

Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • Золоті Ворота
    Початок екскурсії. Ми з вами познайомимось та обговоримо, чому вулички, якими пролягає наш маршрут, прозиваються "задвірками Старого Міста". Ми поговоримо про маловідомі сторінки історії Золотих Воріт, про те, хто насправді зруйнував Київ, про плани щодо розвитку нашого міста.
  • Золотоворітська вулиця
    Продовжимо екскурсію Золотоворітською вулицею. На вас чекають найцікавіші історії цієї магістралі: якою вона була до 1837 року, хто такий Богдан з Іваниць, який будинок відвідував Михайло Врубель, у чому особливості жіночої освіти в Російській імперії і який другий шанс засохлих дерев.
  • "Двір сили" на Рейтарській вулиці.
    Відхилимося від Золотоворітської вулиці та дворами, через колишню садибу Михайла Лінчевського, вийдемо до "двору Сили" – місця проживання унікальних круків
  • Перетин Рейтарської, Золотоворітської вулиць та Георгіївського провулка
    Повернувшись на перетин трьох вулиць, ви познайомитеся з найбезглуздішою київською пам'яткою, дізнаєтесь, який храм стояв на цьому місці раніше, і як з ним пов'язаний Йосип Каракіс.
  • Георгіївський провулок
    Далі ми пройдемо Георгіївським провулком. Ви дізнаєтеся про видатного діяча XVIII століття Рафаїла Забаровського та про збудовану ним браму, про незвичайного священика-контрабандиста, який врятував від в'язниці Тараса Шевченка, про те, де під час "білої влади" розташовувалася Українська Академія мистецтв і яка легенда з цим пов'язана.
  • Стрілецька вулиця
    Вийшовши на Стрілецьку вулицю, ви дізнаєтеся: де жила людина, яка врятувала Київ від водяного колапсу, де стояла церква, що "перевернула" уявлення вчених про Старе Місто, що таке Присутність у Фабричних Справах, звідки проводжали в останню путь Миколу Садовського.
  • Садиба на Великій Житомирській, 19 та сквер інтелігенції
    Пройшовши через підворіття будинку Стрілецької, 2, ми потрапимо у внутрішній дворик садиби, де розташовані оригінальні сучасні скульптури, в тому числі і непересічний пам'ятник Пантелеймону Кулішу. Також ви побачите мурал "Повчання князя Ярослава синам" і ознайомитесь з його тлумаченням. Слідуючи далі вулицею Гончара, ми відвідаємо "Сквер Інтелігенції", де ви ознайомитесь з цікавими скульптурами.
  • Стрітенська вулиця
    Згорнувши на Стрітенську вулицю, ви дізнаєтесь: де розташовані підземні ходи, які ведуть до Святої Софії, де знайшли стоянку трипільської культури, які пристрасті розгорілися у старій Стрітенській церкві, що таке "київський неоренесанс", як пролягав найзагадковіший стародавній оборонний мур та багато іншого.
  • Львівська площа
    Вийшовши до Львівської площі, ми обговоримо: де розташовувалися Жидівські (Львівські) ворота, чому Львівська площа називалася Сінною, чи є перспективи у довгобуду-рекордсмена. На цьому на екскурсія закінчиться.
Місце збору групи:
Чекаємо вам на метро Золоті Ворота (біпя Ярослава Мудрого)
Володимир Мазур
Гід, який знає все по своїй темі
Пан Володимир настільки добре вивчає матеріал, що може відповісти на будь яке ваше питання. Вроджена інтелігентість, в поєднанні з цікавим викладенням та гумором.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн
За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65

Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно.
Зареєструйтесь на нашу "вуличну" екскурсію:
Відгуки про екскурсію:
  • Люблю екскурсії від Клубу Корінного Киянина за цікавість, змістовність, інформативність і професіоналізм гідів. Крайня екскурсія була з гідом Володимиром Мазуром. Дізналася багато цікавого про місця, де можна замовити бажання. Було змістовно, насичено, позитивно і корисно. Дякую Володимиру і Клубу КК за можливість кожен раз відкривати заново своє рідне місто"
    Оксана Дудар
Наши соціальні мережі: