На мальовничих Кирилівських пагорбах, на колишній околиці Києва здіймається в небо барокова перлина – струнка біла кам'яниця, що прикрашає київський ландшафт майже 900 років. Вона пережила навали ворогів-загарбників, злочинні руйнування духовних святинь войовничими атеїстами і встояла. І не в останню чергу завдяки творам геніального художника Михайла Врубеля, популярного у радянські часи, які і зараз прикрашають стіни храму.
Сьогодні – це скрабиця фрескових шедеврів 12 століття художніх композицій визначних художників 19 ст, зокрема і Михайла Врубеля. Колишній Кирилівський монастир має надзвичайно цікаву і таємничу історію. Деякі загадки попри зусилля кількох поколінь дослідників і досі залишаються вкриті серпанком невідомості. Відповідної атмосфери додає і розкинута на землях колишнього монастиря психіатрична лікарня ім. Павлова.
А все разом – це чудовий привід прогулятися цією колоритною місцевістю, зануритися у її таємниці, насолодитися архітектурою і настінним живописом Кирилівського храму і дізнатися про драматичні долі його творців та їхні стосунки. Друга частина екскурсії в холодну пору року проходитиме у камерній атмосфері затишної кав'ярні неподалік храму.