Екскурсія
Сюжети та розповіді вулиці Січових Стрільців та «Дикого Поля».
Листопад, 3

13:00 - 16:00
Львівська площа"
Вулиця старого міста

Вулиця Січових Стрільців у Києві має багату історію, що відображає зміни в житті міста та країни. Спочатку вона носила назву Столипінська. У 1919 році, під час визвольних змагань її перейменували на вулицю Січових Стрільців, вшановуючи українських військових, які боролися за незалежність. Пізніше, в більшовицький період, вулиця отримала назву на честь Артема. Лише в 1993 році, після здобуття Україною незалежності, їй повернули назву Січових Стрільців. Сьогодні це одна з центральних вулиць Києва, яка символізує дух національного відродження. На ній розташовано багато історичних будівель та сучасних закладів, що поєднують минуле та сучасність столиці.
Анонс екскурсії:
Ця довга звивиста вулиця накреслена була в 1830-х, та починається від історичної західної брами міста – брами, яку довго йменували Львівською, а закінчується поблизу невеличкого району, названого свого часу «Диким Полем». Ця вулиця бачила, зрощувала та пильнувала вояків, митців, освітян, вчених, письменників, архітекторів. Долі цих людей, які долі багатьох будинків, часто були химерними та повчальними.


Прогулюючись вулицею Січових Стрільців, ми, зокрема, дізнаємося про таке:

  • як на колишньому цвинтарі в ліжко вкладалися одночасно 8 лауреатів Сталінської премії

  • В якому будинку тренувала свій голос майбутня оперна зірка чотирьох країн - «берлінський соловейко», уславлена голлівудським мюзиклом 1930-х

  • В якому будинку заповзятий вчений одночасно досліджував риб та метеликів, а також провів юнацькі роки один з найвидатніших генетиків світу

  • За якою адресою сталася найбільша в історії Києва аварія на будівництві

  • Де в 1920-х жив один своєрідний митець, який навічно в тому десятилітті й залишився, бо «вчасно» помер

  • Чому прибрали одну з «радянських мадонн»

  • Де насправді помер класик української літератури, а де жив інший класик, син якого став видатним архітектором на еміграції

А в районі «Дикого Поля». Яке колись було ще й «Спортивним», ми дізнаємося про першу та єдину Олімпіаду, яка проходила повністю в Києві, та про епатажного генія від «лівого» мистецтва, який свого часу був конкурентом Малевича.
Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • 1
    Львівська площа. Зустріч з гідом. Розповідаємо про історію цього важливого місця в київській історії, як і про район, головною вулицею якого будемо гуляти.
  • 2
    Колишні казарми Січових стрільців (№ 24). Тут їх сформували наприкінці 1917 року. Поруч стоїть один з найстарших дерев’яних будинків міста, а навпроти – школа з неабияким історичним «бекграундом».
  • 3
    Бехтерівський провулок. Маленький провулочок, що вже понад 130 років веде до монастирської брами, має і інші цікаві адреси. Пройдемося його закапелками.
  • 4
    Колишній Кудрявський цвинтар. Зараз на його місці стоїть цікавої архітектури будинок. Дуже показова адреса на усіх етапах нашої історії від 1870-х років.
  • 5
    «Дике Поле» (вулиці Пимоненка та Студентська). Система з трьох вуличок та одного провулку, розпланована на початку ХХ ст. – забутий куточок історичної забудови Києва. Але й тут є цікаві адреси та будиночки.
Місце збору групи:
Збір на Львівській площі, біля входу в будинок Художника
Павло Ковальов
Авторитетний гід Києва
Пан Павло давно відомий поціновувачам київської старовини. Автор багатьох цікавих екскурсій. Ідеально знає місто.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно.
Зареєструйтесь на нашу "січову" екскурсію:
Наши соціальні мережі: