Екскурсія "Несподіваний Поділ".
Квітень, 27


12:00 -15:00
Збір на метро Поштова площа
Цікава та загадкова частина "придніпрового" Подолу заслуговує на окрему увагу. Велика концентрація старої архітектури, розбавленої затишними двориками. Кожний куточок району - це окрема багатовікова історія, яку цікаво вивчати. Пройтись шляхами великих предків, що може бути цікавіше?
Анонс екскурсії:
Поділ між вулицею Сагайдачного та Дніпром, з його дворами, церквами та руїнами вартий окремої ретельної уваги. Гуляючи цими кварталами, ми побачимо старі дерев'яні веранди, занедбані сади та відреставровані ганки, колишні готелі та заїжджі двори, млини та склади, давню в'язницю та навіть колишній цвинтар.

Ми дізнаємось про сховані під асфальтом рештки храмів, помилуємося різьбленими дверима, побачимо будинки-близнюки в маловідомому подвір'ї, особняки муніципальних хабарників та хитрих підприємців, храми вишуканої архітектури та експериментальну радянську забудову 1970-х.

Дорогою поговоримо з вами про таке:

- Чому не можна вірити написам на одному й тому самому будинку;

- Як пов'язані Шевченко та хлібний магазин;

- Де мешкали чесні мери та мери-корупціонери;

- Яку вулицю назвали в 1930-х «шляхом від бога до сталіна»;

- Як одна жінка свого часу тримала в остраху та повазі увесь Поділ.
Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч з гідом на Поштовій площі
    Поштова площа - один з перших, якщо взагалі не перший, транспортний «хаб» Києва – і так вже понад тисячу років. Вона постійно змінювала своє обличчя. Поговоримо про неочевидну історію київського транспорту та зв'язку, про втрачену та відновлену церкву, про босяків, поетів та навіть про… корів.
  • 2
    Будинок, в якому мешкав археолог Хвойка
    Людина, яка відкрила Трипільську культуру, розкопувала найстарішу стоянку первісної людини на території Києва та фундаменти давньоруських споруд, мешкала на Подолі, в кутовому будинку з вишуканими різьбленими дверима – найкращими з тих, які зберіглися на Подолі.
  • 3
    Перша електрична станція Києва
    Пам'ятка промислової архітектури та важлива споруда в історії міста. На початку 1890-х в Київ прийшла, нарешті, ера електрики. І струм в громадських будівлях та житлових будинках починав свій рух саме звідси.
  • 4
    Іллінська та Набережно-Микільська церкви
    В старому Києві храми часто стояли один поруч із іншим, а цвинтар у них був один на двох. Ось і на нашому маршруті маємо такі храми, кожний зі своєю історією та таємницями. Про що розповідає старий портрет, чому це квартал був неспокійним, якими легендами храми оповиті та хто біля одного з них похований – дізнаємося на місці.
  • 5
    Один з найстарших будинків на Подолі — Музей гетьманства
    Одна з перших робіт молодого В. Городецького, цікава пам'ятка промислової архітектури. А ви не знали, що майбутній метр проектував такі об'єкти? Він ще й туалети споруджував!
  • 6
    Подільська пожежна частина, провулок Хорива
    Провулок короткий, але історія в нього багата. Тут проходила одна з головних вулиць Подолу, саме тут стояв Гостинний двір, а ось вже на його місці отаборилися пізніше пожежники та поліціанти. А навпроти колись височів храм. Тому в провулку була «власна атмосфера», а ще впирався він прямо в… «хмародряп».
Фотографії з екскурсії:
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Збір на метро Поштова площа, біля входу на фунікулер
Павло Ковальов
Приємний гід нашого міста.
Пан Павло - це екскурсовод, який вміє зацікавити своїми розповідями та здивувати глибиною своїх знань.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн.

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
(Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 5 квиточків, і 6-та екскурсія буде безкоштовною!)
Зареєструйтесь на нашу "несподівану" екскурсію:
Наши соціальні мережі: