Екскурсія
"Віща Щекавиця"
Листопад, 2
11:00 – 14:30
Збір біля автостанції "Поділ"
Літописна гора Щекавиця

Історія Києва і гори пов'‎язані між собою століттями. Хроніки розказують про життя тут одного з братів-засновників міста, про могилу легендарного Олега, про побут ремістників, про поховання митців та архітекторів. Особлива енергетика та сплетіння містики, історії та переказів... Гора до сих пір приваблює любителів старовини...
Анонс екскурсії:
Щекавиця – одна із найзагадковіших київських гір. Офіційна наука відводить їй місце околиці князівського Києва. Але чи це так? Чого тільки варта легенда про Скавіка, причорноморського вождя, який дав горі друге ім'я! Англійський історик Вігфюссон вважав Щекавицю центром готського королівства Ерманаріха. У XII столітті на горі проповідував чернець Василь – тринадцятий ігумен Печерської Лаври. З Щекавицею пов'язана діяльність Йосипа Верещинського – католицького епископа, автора першого проекту Української держави.
Дорогі друзі! Про все про це та багато іншого ми поговоримо на захоплюючій прогулянці по Щекавиці. У ході екскурсії ми відвідаємо першу київську мечеть і єдину дерев'яну церкву, що збереглася з дореволюційних часів, обговоримо казуси сучасного містобудування, порівняємо найбільші у Києві християнські собори.

Ви також дізнаєтеся, чому Щекавицю вважають ще однією Лисою Горою і яка страшна легенда з цим пов'язана, де знаходиться "Апокаліпсис", як на старообрядницькому цвинтарі опинилася могила православного святого.

Родзинкою нашої екскурсії стане оглядовий майданчик, де кут огляду міста становить 270 градусів.

Одягайтеся зручніше для пішої прогулянки, в тому числі і неасфальтованою місцевістю. Якщо є бінокль чи підзорна труба – візьміть із собою.

Для жінок – прохання взяти із собою головний убір.

Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • 1
    Площа біля Подільського автовокзалу
    Це наше місце збору. Ми познайомимось, і обговоримо версії назви гори. Ви узнаєте про діяння видатних особистостей, які були пов'язані з Щекавицею: легендарного князя Олега – засновника Київської Русі, попа Василя – тринадцятого ігумена Печерської Лаври, Йосифа Верещинського – київського біскупа, автора першого проекту Української держави.
  • 2
    Перехрестя вулиць Нижній Вал та Олегівська
    З Житньоторзької площі ми направимось в сторону вулиці Олегівської. На перехресті Нижнього Вала та Олегівської буде наступна наша зупинка. Ми поговоримо про розвиток Щекавиці, та чому цю місцевість називають ще однією Лисою Горою і яка історія з цим пов'язана.
  • 3
    Підйом вулицею Олегівською
    На Олегівській вулиці ми знайдемо місце, де збирались українські дисиденти, подивимось на рідкісні в наші дні будинки з дерев'яним декором, дізнаємось, де у XIV столітті розташовувався підземний монастир, помилуємось панорамою Старокиївської та Замкової гір, Воздвиженки, Андріївської церкви.
  • 4
    На вершині Щекавиці (вулиці Олегівська та Лук'янівська)
    Піднявшись на гору, ми ознайомимось з її пам'ятками: будинком, де народжувався київський сквот, "кошачим двором", місцем, де стояла церква Усіх Святих, останніми археологічними здобутками, будинком-привидом на неіснуючий вулиці, спорудою колишнього народного училища. Ми відвідаємо оглядовий майданчик з кутом огляду 2700 і обговоримо краєвид, що перед нами відриється, завітаємо до першої київської мечеті, знайдемо могилу православного святого на старообрядницькому кладовищі.
  • 5
    Вулиця Стара Поляна та Свято-Макаріївська церква
    З Лук'янівської вулиці сходами піднімимось на вулицю Стара Поляна, де ознайомимось з історію місцевості та Свято-Макаріївського храму.

    Свято-Макаріївська церква стане останнім пунктом нашої подорожі.
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Чекаємо вас біля автостанції Поділ (метро Контрактова площа)
Мазур Володимир
Гід, який вразить вас своїми знаннями
Пан Володимир дуже системно та грунтовно підходить до своєї роботи. Вивчає безліч джерел, аналізує отриману інформацію, оформлює її в прийнятну та цікаву форму. Також добре володіє словом. Його екскурсія - як маленька подорож в минуле.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн.
За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65

Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно.
Зареєструйтесь на нашу "гірську" екскурсію:
kievklab@gmail.com
Наши соціальні мережі: