Екскурсія
"Солдатська слобідка: вулиці Дмитрівська, Гоголівська, Кониського".
Квітень, 27


16:00 - 19:00
Збір біля входу в кінотеатр "Київська Русь"
Солдатчина, солдатівка або ж слобідка солдатська - так звали місцеві мешканці цю цікаву місцину багато років. З тих часів все змінилось, та назви збереглись. Збереглось немало цікавої архітектури, яку варто побачити особисто і дійшли до наших днів цікаві історії - які принесуть вам справжнє задоволення.
Анонс екскурсії:
Цей район – нібито центр, та водночас околиця. Тутешня історія його чимала на події – кумедні та драматичні, трагічні та недолугі. Свого часу тут, на численних річках та струмках, стояли млини та винокурні, які утримували відставні солдати царської армії. Так виник тихий район довгих вулиць та невеличких ділянок з садочками – до кінця ХІХ ст. сюди не діставалася будівельна лихоманка - хіба що район ближче до Галицької площі вважався неспокійним в кримінальному сенсі. Він і зараз зберігає дещо з того часу…

На нас чекають історії про спритних підприємців та не менш спритних шпигунів, про відомих українських митців та скандали, з ними пов'язані. Ми дізнаємося, який будинок став об'єктом останнього в імперському Києві будівельного скандалу та де мешкали дружина одного з найвідоміших українських драматургів, фінансовий діяч часів Визвольних змагань та видатний вчений-механік.
Ми побачимо лютеранську каплицю, дізнаємося, де знаходиться посольство Ватикану та почуємо справжню, очищену від містичності, історію одного з найцікавіших прибуткових будинків Києва – будинку з котами і ще дещо цікавеньке.
Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч з гідом, біля кінотеатру «Київська Русь»
    Починаємо прогулянку на межі Лук'янівки та Солдатської слобідки. Старовинні будинки, сховані між сучасними новобудовами, один зі «східних куточків» Києва – все це тут, поруч.
  • 2
    Будинок з павичами
    (вул. Кониського, 81)
    Чудовий зразок стилю модерн, в якому мешкала жінка цікавої долі – полька, яка стала українською акторкою та волею долею виявилася останньою представницею найбільш відомої української театральної родини.
  • 3
    Колишня ковбасна фабрика Бульйона (ріг вулиць Павловської та Дмитрівської, 39\21)
    З 1880 році в цьому районі царював один з ковбасних магнатів міста – пан Бульйон. Так, він знав, що його прізвище вже викликає смачні асоціації та може бути використано в рекламі. Бульйону належав і ще один об'єкт, який побачимо далі.
  • 4
    Апостольська нунціатура (вул. Кониського, 40)
    Таку назву має посольство Ватикану. На його території встановлений єдиний в Києві пам'ятник очільникові Святого Престолу. А недалеко стоїть лютеранська каплиця, за декілька кварталів – представництво Мальтійського Ордену. Щось іноземців сюди ніби притягує – і ми це додатково зрозуміємо на наступній зупинці...
  • 5
    Особняк на вул. Павловській, 7
    Він особливо не виділявся б серед інших особнячків київської периферії – хіба що декором на фасаді – якщо б в перші роки Холодної війни саме тут не отаборилися справжні американці. Що ж вони тут робили? І що робилося взагалі в цьому районі в ті часи? На вас чекають розповіді про «пригоди американців в УРСР» 1946-47 років…
  • 6
    6. Будинок з котами та садиба видатних художників
    Якщо будинок з котами – одна з «містичних адрес» Києва та дуже цікава в архітектурному сенсі споруда (окрім цього, в ній мешкав всесвітньо відомий вчений), то садиба українських художників В. Орловського та М. Пимоненка має свої історії – про гроші, скандали, смаки, олігархів та єврейське питання. Про це вам точно не розповідали!
Фотографії з екскурсії:
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Збір на метро Лук'янівська, біля кінотеатра "Київська Русь"
Павло Ковальов
Розумний гід нашого міста.
Пан Павло свого роду орієнтир, на який можуть рівнятись інші гіди. Цікавий, розумний, ерудований. Розкаже, зацікавить, зачарує і розсмішить.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн.

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
(Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 5 квиточків, і 6-та екскурсія буде безкоштовною!)
Зареєструйтесь на нашу "солдатську" екскурсію:
Наши соціальні мережі: