Екскурсія "Кудрявський калейдоскоп".
Січень, 29
10:00 – 13:00
Львівська площа
Свято-Покровський монастир

Заснований лише в кінці 19-го сторіччя монастир встиг полюбитись киянам тих часів, та увійти в їх релігійне життя. Побудований в не характерному для міста "руськом стилі" ти не менше виглядає органічно на фоні Лук'янівки. За свої 130 років встиг пережити і розквіт, і занепад і відродження...
Анонс екскурсії:
Передбачення Святого Феофіла Київського в середині ХІХ столітті щодо монастиря, який буде засновано царственою жінкою, збулось в кінці ХІХ століття розбудовою Покровського монастиря на Кудрявці. Його засновницею стала представниця царської родини Романових, дружина Миколи Миколайовича старшого, у дівоцтві принцеса з роду Ольденбургських, Олександра Петрівна. Завдяки складним та трагічним обставинам долі вона переїхала з розкішного столичного палацу до Києва і заснувала жіночу обитель на схилах гори. За дуже короткий термін в Києві з'явився новий жіночий монастир, який одночасно розбудовував і лікарні, які отримали назву на честь Миколая. Миколаївські лікарні стали сучасним медичним центром, де використовували нове обладнання та передові методики лікування та працювали кращі лікарі міста. Саме в монастирі Великої Княгині, як його прозвали кияни, з'явився перший в Російській імперії рентген апарат, який використовувався для діагностики лікарнями міста. Доля Княгининого монастиря, як і інших обителей Києва, наповнена періодами відродження та занепаду. Сучасність внесла свої корективи в розмірі території, відновлюються ворота, розписуються храми, вирує релігійне життя вже під захистом Святої Анастасії. Так після канонізації називають Велику Княгиню Олександру Петрівну.
Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч з гідом
    Початок екскурсії біля сходинок в будинок Художника на Львівській площі. Знайомство з учасниками, отримання інформації щодо маршруту туру та його тривалості.
  • 2
    Львівська площа
    Невеличкий екскурс в історію Львівської площі та її околиць. Вали та ворота старого Києва. Розбудова та перебудова площі.
  • 3
    Вознесенський узвіз
    Узвіз з верхнього міста до Валів, невеличкі вулички та провулки, церкви та Академія Мистецтв, місточок через вулицю-примару..

  • 4
    Вулиця Кудрявська
    Особливості трасування, забудова, завод та пам'ятки історії та архітектури.
  • 5
    Старі Святі Ворота монастиря
    Реконструкція старих Святих воріт монастиря, ідея, закладена у відтворення зовнішньої та внутрішніх частин воріт. Руїни будинка княгині. Будинок Шехоніна
  • 6
    Будинок вдови генерала Ватутіна
    Будинок, який будувався на місці знищеного Вознесенського кладовища, його будівництво, будівники та архітектор, мешканці та власники.
  • 7
    Свято-Покровський жіночий монастир
    Історія передбачення, розбудови, ідея створення архітектурного ансамбля, особливості стиля та устава, лікарні, доля засновниці та її роль в розбудові, сучасний стан.
Фотографії з екскурсії:
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Чекаємо вас на Львівській площі (біля входу в будинок Художника)
Пирогова Наталія
Гід, який вас вразить
Пані Наталя улюблениця всіх поціновувачів старого міста, і
обов'язково сподобається і вам. Знає дуже добре кожну свою тему, і вміє якісно її донести слухачам.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 200 грн
За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 или (096) 419 77 65
(Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 3 квитка, і 4-та екскурсію буде безкоштовною!)
Зареєструйтесь на нашу "теологічну" екскурсію:
kievklab@gmail.com
Наши соціальні мережі: