Екскурсія
"Постаті та архітектура Київського Парижа".
Жовтень,
13 та 26

12:00 – 14:30
Пасаж (біля памятника Городецькому)
Дуже просто побувати в розкішному Парижі не виїзжаючи з міста. Центр міста зберіг зразки архітектури, які нагадують французьку архітектуру початку XX-го століття. Представники тогочасних напрямків будівництва любили Київ, з його можливостями та втілювали в життя свої задуми, отримуючи щедрі гонорари від "мільйонщиків" - новоспечених багатіїв. Прагнучи перевершити один одного в демонстрації заможності та смаку промисловці та політики вкладали шалені кошти в будинки, багато з яких збереглись до нашого часу.
Анонс екскурсії:
Чи бували ви коли-небуть в Парижі? Якщо ні, то ми запрошуємо вас у цікаву подорож по нашому маленькому "Київському Парижу", що знаходиться у самому центрі Києва.

Наша мандрівка пройде по території Пасажу, вулиці Марії Заньковецької, площі Івана Франка та вулиці Владислава Городецького.

Колись давно це була велика садиба, яка належала професору медицини Київського університету Фрідріху Мерінгу. Після його смерті, в 1887 році, його спадкоємці розпродали садибу під розбудову міста. А новостворене домобудівне товариство під керівництвом Г. Шлейфера, Е. Брадтмана, В. Городецького і М. Клуга викупило цю територію і почало активно її забудовувати. Завдяки їм, тут з'явилися будинки в стилі модерн, а також неоренесанс, неоготика, необарокко.

Своєю архітектурою цей куточок Києва дійсно нагадує Париж. Бо в той час було модним наслідувати "місто моди". Ідейним же надхненником "Київського Парижу" вважається архітектор Георгій Шлейфер.

Архітектура тут справді неперевершена. Це мабуть та архітектура про яку німецький філософ Фрідріх Шелінг сказав: "Архітектура - це застигла музика". А Микола Гоголь писав: "Архітектура - це теж літопис світу: вона говорить, тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази".

Кожна будівля "Київського Парижу" зберігає багато цікавих історій про архітекторів, які їх будували, а також про людей , які тут жили. Це були не прості люди, а видатні особистості, які залишили по собі слід в історії і культурі не лише нашій українській, а й світовій. А дехто з них ще за життя стали легендами.

І про це буде наша екскурсія. Запрошуємо!
Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • 1
    Пасаж. Коли був побудований, як постраждав у роки Другої світової війни. Відбудова Пасажу після війни. Відомі постаті які проживали тут. (Ольга Кусенко, Віктор Некрасов).
  • 2
    Вулиця Марії Заньковецької.
    Марія Заньковецька - перша народна артистка України.
    Будинок номер 6, зведений по проекту Мартіна Клуга. Які будівлі ще він побудував? Як склалася його доля?
    Будинок номер 7. Видатний київський зодчий О. Вербицький. Де ж в Києві вулиця О. Вербицького?

  • 3
    Площа Івана Франка.
    Колишня садиба Фрідріга Мерінга. Діяльність домобудівного товариства під керівництвом Шлейфера, Брадтмана, Городецького.
    Колишня 8-а чоловіча гімназія. Розповідь про Сержа Лифаря - всесвітньо відомого танцівника, який навчався у цій гімназії.
    Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка. Історія театру. Розповідь про будівничих театру та видатних артистів, що прославили цей театр. Пам'ятники Г. Юрі, М. Яковченку, С. Данченку.

  • 4
    Вулиця Городецького.
    Як вулиця змінювала свою назву? Унікальний архітектурний ансамбль вулиці, яку в Києві називають "Київським Парижем". Видатні забудовники вулиці - Шлейфер, Брадтман, Городецький, Клуг, Бєляев, Яскевич.
Місце збору групи:
Збір на метро Хрещатик, Пасаж, біля пам'ятника Городецькому
Лідія Гусєва
Гід, який знає Київ
Пані Лідія зачарує вас своїми знаннями та манерою проведення екскурсії. Цікаво, змістовно, глибоко. Якісний підхід до справи - її кредо.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн.
пенсіонери, діти до 16 років - 250 грн.


За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
(Різні екскурсії ми проводимо кожні вихідні. Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно)
Зареєструйтесь на нашу "французьку" екскурсію:
Яку дату обираєте?
Наши соціальні мережі: