Чи бували ви коли-небуть в Парижі? Якщо ні, то ми запрошуємо вас у цікаву подорож по нашому маленькому "Київському Парижу", що знаходиться у самому центрі Києва.
Наша мандрівка пройде по території Пасажу, вулиці Марії Заньковецької, площі Івана Франка та вулиці Владислава Городецького.
Колись давно це була велика садиба, яка належала професору медицини Київського університету Фрідріху Мерінгу. Після його смерті, в 1887 році, його спадкоємці розпродали садибу під розбудову міста. А новостворене домобудівне товариство під керівництвом Г. Шлейфера, Е. Брадтмана, В. Городецького і М. Клуга викупило цю територію і почало активно її забудовувати. Завдяки їм, тут з'явилися будинки в стилі модерн, а також неоренесанс, неоготика, необарокко.
Своєю архітектурою цей куточок Києва дійсно нагадує Париж. Бо в той час було модним наслідувати "місто моди". Ідейним же надхненником "Київського Парижу" вважається архітектор Георгій Шлейфер.
Архітектура тут справді неперевершена. Це мабуть та архітектура про яку німецький філософ Фрідріх Шелінг сказав: "Архітектура - це застигла музика". А Микола Гоголь писав: "Архітектура - це теж літопис світу: вона говорить, тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази".
Кожна будівля "Київського Парижу" зберігає багато цікавих історій про архітекторів, які їх будували, а також про людей , які тут жили. Це були не прості люди, а видатні особистості, які залишили по собі слід в історії і культурі не лише нашій українській, а й світовій. А дехто з них ще за життя стали легендами.
І про це буде наша екскурсія. Запрошуємо!