Бабин Яр – всесвітньовідоме місце на півночі Києва. Під час своїх візитів його відвідують президенти, посли та різні делегації багатьох країн світу. Місце багатьох трагедій. Найтяжча з них - найбільший в історії людства розстрільний Голокост.
З тих часів не впізнати цю місцевість. Яр, колись глибиною до 50 метрів, і його відгалуження давно засипані. Встановлено більше 30 пам’ятників. З року в рік впорядковуються парк, алеї, пам’ятні знаки Заповідника. У давні дохристиянські часи урочище Дорогожичі і яр були центром язичництва. За аналогією з Бабиним торжком (місто князя Володимира у Києві), з Бабиним озером (на Трухановому острові), назва Бабин свідчить про яр як місце язичницьких культів зі статуями (бабами) ідолів.
З середини ХІІ ст. над яром височіє перлина давньоруської архітектури – Кирилівська церква. Після десятиліть післявоєнного замовчування радянською владою пам’яті про Бабин Яр, про Голокост, про українське національне підпілля у Києві 1941-1943 років, переслідувань української і єврейської громадськості, діячів культури, вчених, правозахисників, заборони виступів за відродження і збереження історичної пам’яті про Бабин Яр, - у наш час розгортається відкритий суспільний діалог про правду історії. Триває національна і міжнародна дискусії про майбутній Меморіал. Трагічна, складна картина нацистського і комуністичного режимів і рухів спротиву цим режимам відображена у пам’ятних знаках Бабиного Яру. Він ніби больова точка на тілі Києва, сонячне сплетення різних історичних пам’ятей і міфів.
Ця екскурсія – не лише про історію. Розвінчування радянських міфів про Бабин Яр, які взяті на озброєння у війні і антиукраїнській пропаганді нинішнього режиму запорєбріків. Упродовж екскурсії поговоримо про ці трагічні і важливі події в історії Києва і України, пов’язані з Бабиним Яром. Пройдемо стежками пам’яті, яку не замовчати.