Екскурсія
"Київські мости та судноплавство".
Червень, 13
17:00 - 19:30
Метро "Дніпро"


Від самого заснування Києва, місто потребувало зручних переправ через Дніпро. Здавна існували тимчасові, "наводні мости". А перший капітальний міст з'явився в середині XIX-го століття, ставши символом розвитку міста. У XX-му столітті зростаюче населення та розвиток промисловості вимагали нових мостів, які були не лише транспортними артеріями, але й символами інженерного прогресу. Під час воєн мости мали стратегічне значення і часто зазнавали руйнувань, але завжди відновлювались і модернізувались.
У другій половині XX століття Київ почав будувати комбіновані мости для автомобілів та поїздів, що полегшувало транспортні потоки. У новому тисячолітті місто продовжує створювати нові переправи, які відповідають потребам сучасного мегаполісу, інтегрують міські райони та стають частиною культурної спадщини Києва.
Анонс екскурсії:
Під час нашої прогулянки ми відвідаємо міст метро, причали, Наводницький парк, пам’ятник засновникам Києва та міст Патона. Прогулянка вздовж води завжди надихає! Як відомо, чудова Коко Шанель вважала, що на березі водойми розгладжуються зморшки душі.

Під час нашої прогулянки ми згадаємо сторінки історії київських переправ і мостів – від часів Києвого перевозу, від легендарного князя Кия, якого деякі історики вважають перевізником; тимчасових споруд і нереалізованих проектів до сучасних будівель.

Наші мости проектували та будували такі видатні інженери: Є. Патон, Г. Фукс, А. Струве, Ч. Віньоль, І. Баренбойм. Судноплавство налагоджували магнат Михайло Воронцов, купець Давид Марголін, промисловці-садівники Симиренки, інженер-гідротехнік Микола Максимович. Подивимося на витвори скульптора Василя Бородая – ладдю з легендарними засновниками Києва і Матір'ю-Батьківщиною.

З кожним нашим мостом пов'язана захоплива історія, видатні особистості, забуті таємниці. Століттями подорожуючі обирали собі переправи: Спаську, Подільську, Видубицький. У 1853 році світ побачив Ланцюговий міст, що нагадував про хрещення князя Аскольда. Про будівництво цього мосту з гумором розповів письменник Микола Лєсков. Через 20 років неподалік був зведений залізничний міст, досить складний проект інженера Струве Арманда. У буремному ХХ-му столітті мости знищувалися та будувались, життя продовжувалось та потребувало все більше сполучень між правим та лівим берегами. Через кілька років після війни, у 1953 році побачив життя унікальний суцільнозварний міст, названий на честь його творця – Євгена Патона, споруджений через 100 років після Ланцюгового мосту. А потім з'явилися Парковий пішохідний міст, зведений в 1957 році, вантовий Гаванський міст 1963-го року, міст метро почав роботу в 1965 році, Північний міст 1976-го року введення в експлуатацію, Південний же міст досить молодий, 1990-й рік подарував нам цей чудовий міст.
Фотографії з екскурсії:
Програма екскурсії:
  • 1
    Збір на станції метро «Дніпро», на тій стороні платформи що в бік Дарниці.
  • 2
    Відвідання рибальського базару. Вихід на набережну. Тарас Шевченко, Михайло Драгоманов, Микола Лєсков. Останній шлях Тараса Шевченка до Канева.
  • 3
    Прадавні витоки судноплавства. Київ на перехресті древніх шляхів. Прикордонник Аскольд-Миколай і Віщий Олег.

  • 4
    Древні легендарні мости. Плетений міст для імператриці Єлизавети Петрівни.
  • 5
    Перший капітальний міст – Миколаївський ланцюговий. Пароплави і трамваї. Давид Марголін.
  • 6
    Німці-мостовики Аманд Струве і Євген Патон. Війни, руйнування, відбудови. Забуті та не здійснені проекти.
  • 7
    Наводницький парк, легенди і пам’ятники засновникам Києва.
Місце збору групи:
Метро Дніпро, платформа з правої сторони
Валерій Лисенко
Досвідчений гід Києва
Пан Валерій є харизматичним, знаючим, веселим та розумним екскурсоводом. Ділиться своїми знаннями з бажаючими та отримує схвальні відгуки за свою діяльність.


Вартість екскурсії:
1 учасник - 300 грн

За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно.
Зареєструйтесь на нашу "мостову" екскурсію: