Древній Святошин В XII столітті ця територія була маєтністю князя Святослава Давидовича, який прийняв чернецтво та став відомий як Микола Святоша. Тиха протягом 700 років лісова місцевість отримала поштовх у розвитку з 1890-х, коли її розбили на понад три сотні дачних ділянок. Святошинське дачне поселення стрімко набрало елітарності завдяки близькості до мегаполісу та відсутністю побутових та транспортних проблем – адже тут відпочивала та постійно мешкала київська верхівка, починаючи від одного з тодішніх міських голів (його дача як раз зберіглася). Взагалі, з тих дач залишилося менше десятка - тож «поспішайте побачити»: запрошуємо вас до району, де жити й досі доволі приємно, а колись тут був взагалі рай!
Анонс екскурсії:
Деякі вулиці тут ще не так давно звалися «просіками», «надзірні сосни» Святошина увічнив в поезіях Василь Стус – «найбільш святошинський» з поетів, і навіть зараз, примруживши очі та увімкнувши уяву, можна відчути себе серед соснового бору. Протягом прогулянки побачимо старі дачні будинки, що збереглися – принаймні, зазирнемо за паркани, що їх оточують. Деякі з дач – пам'ятки архітектури, інші демонструють рядову забудову старих часів, але самим фактом збереженості варті уваги. Отже, ми дізнаємося, чому в 1930-х віддалену частину району зробили секретною, але після Другої Світової все змінилося. А ще побачимо дачу міського голови, який на початку ХХ ст. понад 10 років керував Києвом. Дача цього поважного пана часто фотографувалася (ох, вже ці папарацці сторічної давнини!), тож порівняємо її колишній вигляд з сучасним. Ще одну прецікаву дачу знесли 2008 року, хоча на ній відпочивав Грушевський, а збудована вона представником однієї бурхливої вдачі родини з козацької аристократії. Пом'янемо її розповіддю та світлинами. Також на нас чекають затишні сквери, маленькі «фішки»-пам'ятники, «забутий» на церковному подвір'ї дачний будинок й навіть… «таємниці» старих телеграфних стовпів.
Програма екскурсії:
1
Збір біля ТЦ "Новус"
Звідси починаємо прогулянку вулицею Львівською, вздовж чи поруч з якою збережена найбільша кількість старих святошинських дач.
2
Дача з каріатидами (вул. Львівська, 18)
Один з цікавих взірців забудови часів першого розквіту Святошина.
3
Дача по просп. Перемоги, 130
Цей імпозантний будинок навіть «грав» у кіно. Єдина стара дача, що зберіглася по інший бік проспекту, у північному Святошині.
4
Дача Гудшон (вул. Крамського, 10)
Зразок стилю модерн. В колишньому дачному саду поговоримо про втрачений Святошин.
5
Гімназія східних мов (вул. Львівська, 25)
Історична будівля, біля якої дізнаємося дещо про втаємничену історію радянського Святошина.
6
Дача Дьякова (вул. Львівська, 80)
Чи не найкраще збережений дачний будинок імперського періоду на Святошині.
7
Сквер Стуса
По обидві боки розвилки з проспектом Палладіна розташований сквер, в одній частині якого колись стояв храм Св. Миколая, а в іншій встановлено пам'ятний знак на місці будинку, де Василь Стус жив з середини 1960-х до першого арешту в 1972-му.
Фотографії з екскурсії:
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Чекаємо вас на метро Святошин, біля Новуса (вул. Святошинська, 3).
Павло Ковальов
Гід, який майстерно володіє словом.
Пан Павло автор десятків авторських екскурсій, кожна з яких це свого роду витвір розмовного жанру. Цікаві факти, "художнє" подання матеріалу, гумор і легкість - його стиль роботи.
Вартість екскурсії:
300 грн. - 1 учасник За більш детальною інформацією телефонуйте нам на: (066) 758 92 12 або (096) 419 77 65 (Ми проводимо екскурсії КОЖНІ вихідні. Зберіть 3 квитка, і 4-та екскурсію буде безкоштовною!)