Екскурсія "Замки, дворики і сходи Афанасієвського яру".
Квітень, 7
16:00 – 19:00
Збір на метро Золоті Ворота (біля Ярослава)
Афанасієвський яр
В центральній частині Києва багато ярів, і доволі довго це створювало своєрідні «провали» в міський забудові, адже деякі території були не дуже привабливими для домовласників. Один з таких «провалів», причому не тільки в природньому, але і соціальному сенсі, існував посеред Києва до другої половини 1890-х років: в улоговинах Афанасівського та Святославського ярів, між Ярославовим Валом та сучасною вулицею Хмельницького, мешкала усіляка сумнівна публіка, та можна було в багатьох місцях натрапити на… скелети. Але й сюди дісталася будівельна лихоманка, і протягом декількох років тут звели багато шедеврів архітектури. Могутні прибуткові будинки, щільно заповнили цю місцевість. Ось там ми з вами і прогуляємося.

Анонс екскурсії:
Вулиці Франка, Липинського, Гончара, район велотреку – усе це здається настільки органічною частиною київського середмістя, що, здавалося, так було завжди. Але, насправді, цю місцевість почали забудовувати великими будинками доволі пізно – в 1880/90-х роках. До того тут знаходилися озеро, яр та сміттєзвалище. А потім з'явилися розкішні будинки, дуже втаємничені подвір'я, сквери, фонтани, і навіть велотрек.

Про що ми дізнаємося під час мандрівки?

- як архітектор-мільйонер створив катастрофу на задвірках сучасного Мінкульту;
- як лікар замки будував;
- в якому будинку було вбито відомого музикознавця;
- де можна знайти показову колекцію табличок радянської доби;
- де знаходиться найменш відомий будинок письменників, будинок в стилі «північного модерну» та споруду в стилі модерну українського.

Частинка старого міста - готова відкрити вам свої секрети. Приєднуйтесь.
Програма екскурсії:
  • 1
    Зустріч з гідом біля Ярослава
    Здається, що тут, а потім і йдучи Ярославовим Валом до рогу вул. Франка, можна дізнатися нового? Виявляється, можна! Для вас знайшлися маловідомі сюжети про будинки та споруди на цьому шляху.
    2. Міністерство культури (вул. Франка, 19)
  • 2
    Міністерство культури (вул. Франка, 19)
    Ця будівля пов'язана зі одним скандальним паном – і це не черговий очільник міністерства, а архітектор, який цей будинок зводив. Місце його «злочину» - прямо на міністерському подвір'ї. А комплекс будинків поруч вразить нас своїм задвір'ям. А якщо вам скажуть, що в цих руїнах колись стався ще один жахливий та ганебний злочин, то сильні емоції гарантовані!
  • 3
    Велотрек та вулиця Липинського
    Побачимо старовинні двері, відшукаємо малесенькі скульптури, об'єкти стріт-арту, зазирнемо на подвір'я, а біля велотреку поговорим про те, що колись ця територія була, м'яко кажучи, некомфортною для життя, та дізнаємося, чому. Біля найстаршого в місті спортивного майданчика – велотрека - мова піде не тільки про спорт. А трохи далі поговоримо про письменників – адже в цьому районі їх мешкала чи не найбільша кількість в Києві.
  • 4
    Будинок-замок (вул. Гончара, 60)
    Неоготичний стиль цього примітного будинку був обраний не так просто – адже власник надихався стилем придбаної нам садиби німецького барона, яка розташована акурат позаду замку. Він ще й інший замок збудував, але той зараз скніє в руїнах.
  • 5
    Будинок Альошина (вул. Гончара, 74)
    Перша велика робота відомого в майбутньому архітектора в Києві – в місті, з яким він пов'яже своє життя. Зазвичай, цей будинок зовсім невідомий екскурсантам, а він вартий уваги.
  • 6
    Школа № 58 (пров. Горської, 3)
    Малесенький провулочок, названий на честь вбитої художниці-дисидентки, вже самими цим фактом заслуговує на увагу (бо про Аллу Горську говоримо саме тут), але в ньому стоїть ще й шедевр українського модерну – а будівель цього стилю в Києві мало. І взагалі: ви бували в цьому провулочку?
Фотографії з екскурсії:
Маршрут екскурсії:
Місце збору групи:
Чекаємо вас на метро Золоті Ворота, біля Ярослава Мудрого.
Павло Ковальов
Гід, який вразить вас своїми знаннями.
Пан Павло ретельно вивчає історію та старовину нашого міста, і ця діяльність допомогає йому радувати киян цікавими маршрутами. Володіє цікавою манерою донесення інформації.


Вартість екскурсії:
300 грн. - 1 учасник
За більш детальною інформацією телефонуйте нам на:
(066) 758 92 12 або (096) 419 77 65
Різні екскурсії ми проводимо кожні вихідні. Зберіть 5 квиточків і отримаєте 6-ту екскурсію безкоштовно. (старі квиточки також можна використовувати в цій акції)
Зареєструйтесь на нашу "секретну" екскурсію:
kievklab@gmail.com
Наши соціальні мережі: